طراحی کانکس

طراحی کانکس و شرایط آن

طراحی کانکس معمولا برای کانکس های ویلایی و مسکونی نمود پیدا می کند ولی در کانکس های کارگاهی خاص، یا کانکس های اداری نیز از طراحی حرفه ای استفاده می شود و در مواردی که نیاز به اسکان کارگری، کانکس های معدنی و غیره است از طراحی کانکس روتین استفاده می شود و خیلی به ظاهر کار به دلیل کاهش هزینه ها توجه نشده و در نتیجه هزینه ساخت این گونه کانکس ها کاهش می باشد. در مورد کانکس های ویلایی، کانکس مسکونی و کانکس لوکس این فرق در طراحی کانکس نمود پیدا کرده و معمولا از طراحی های دوبعدی کانکس برای تهیه پلان کانکس و از طراحی های سه بعدی کانکس برای نشان دادن نما قبل از انجام ساخت کانکس انجام می شود. در واقع این طراحی ها باعث می شود تا هم مشتری از نتیجه کار خود مطلع شده و هم المان های طراحی شده به سازنده کانکس کمک می کند تا بهتر بتواند کار خود را به اتمام برساند.

طراحی کانکس مسکونی و پلان داخلی آن

نکات مهم و ایده های خاص برای طراحی کانکس

به تجربه ثابت شده است که طراحی کانکس قبل از انجام کار باعث شده تا هم از دور ریز مصالح جلوگیری کند و هم با توجه به نیاز مشتری نصبت به سازه های اختصاصی و منحصر بفرد مطابق سلایق و یا مجموعه کاری خود این طراحی انجام می پذیرد.

نکته دیگر این است که طراحی باعث کاهش خطا و افزایش رضایت مشتری از خرید کانکس گردیده و می توان کار را بر اساس جدول زمان بندی ارائه داد که خود از بسیاری از مشکلات می کاهد.

نور گیر بودن کانکس و طراحی آن

نقش نور طبیعی در طراحی کانکس

باور کنید هر چه هم که در طول روز از نور های مصنوعی در کانکس ویلایی خود استفاده کنید، باز هم معجزه ای که نور طبیعی در بزرگی دکوراسیون شما دارد را نمی توان نادیده گرفت. بنابراین برای کانکس ویلایی  کوچک باید از حداکثر نور بهره برد ، در و پنجره ها را با پوششی بسیار نازک پوشاند. برای این منظور حتی می توانید از درب های شیشه ای بهره بگیرید که نور اتاق خواب به سوی نشیمن و بر عکس منعکس شود.

متراژ کانکس در طراحی کانکس

تاثیر متراژ و یا فضای مورد نظر در طراحی کانکس

در چنین کانکس هایی که کوچک هستند فضاها از اهمیت ویژه ای بخوردار هستند، باید الگوهای قدیمی را نادیده گرفت؛ به این منظور طراح کانکس نیز باید از فضاهای باز و یک دست بهره برده تا کوچک بودن فضا به چشم افراد داخل کانکس مسکونی نیاید.

طراح باید توجه کند در کانکس فضای ذخیره سازی کمی دارد  و برای ایجاد آن باید راهکارهای نوینی را در نظر بگیرد. قفسه بندی های متفاوت و زیبا در راهرو ها، مبلمان های کمد دار و تخت خواب هایی که زیر آنها جایی برای ذخیره سازی وسایل دارند، شلف بندی های بالای درب های اتاق ها و قرار دادن وسایل بر روی آنها و … بهترین انتخاب ها برای فضاهای کوچک بشمار می روند.

نمای بیرونی و تاثیر آن در طراحی کانکس

نحوه طراحی ورودی در کانکس توسط طراح

رابط بین داخل و خارج کانکس است. طراحی این قسمت می تواند مهارت طراح را به نمایش بگذارد. باید حریم ورودی را در نظر داشت. در این قسمت باید حد فاصل درب ورودی تا رسیدن به اولین فضا را طراحی کرد، این طراحی می تواند به صورت فرمی با متریال و یا می تواند با آبجکت های دکوراتیو و تکنیک های طراحی انجام پذیرد. ورودی هر کانکس مسکونی و یا ویلایی در عمل هدایت کننده فرد به پذیرایی، آشپزخانه و دستشویی است.

پلان دو بعدی کانکس

۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.